מהי החשיבות של התקנת אמצעי גילוי אש באולמות אירועים?

כאשר אתם מעוניינים להקים או לשפץ אולם אירועים, אחד ההיבטים החשובים ביותר שיש לדאוג להם, הוא הבטיחות של כל מי שיהיה באולם – עובדים ואורחים כאחד. חשוב מאד לזכור, שאחד האמצעים שיכולים להבטיח את הבטיחות של כולם, אלו מערכות גילוי אש. התפקיד של מערכות אלו, הוא בעצם להתריע מראש, במידה ויש סכנה לשריפה, ולעתים מערכות אלו גם יכולות להתריע על בעיות אחרות, כגון למשל דליפת גז. כמובן שבעזרת המערכות הללו, ניתן למנוע אסון גדול מאד וכך לשמור על הבטיחות של כולם – וגם על המוניטין שלכם.

גלאי עשן לשקט ולרוגע שלכם, היכנסו כאן>>

כמה היבטים חשובים בהתקנת המערכות

  • שימו לב למה החוק מחייב – חשוב מאד לציין, שבכדי שתוכלו לקבל רישיון עסק להפעלת אולם האירועים שלכם, ממילא חלה עליכם החובה להתקין מערכות גילוי אש, וזאת מסגרת ההיתר שאתם תקבלו מהרשות לכיבוי והצלה. לכן, יש גם היבט חוקי להתקנה של המערכות, ובמידה ואלו לא יותקנו – אתם תתקשו לקבל את הרישיון שלכם.
  • איך המערכות הללו עובדות? – מבחינת הטכנולוגיה של המערכות לגילוי אש יש כמובן כמה אפשרויות שונות. יש למשל מערכות גילוי אש שפועלות על בסיס זיהוי של טמפרטורה גבוהה במיוחד. יש מערכות שיכולות לפעול על בסיס זיהוי של עשן שנכנס לחדר, וכיו"ב.
  • מה המערכת עושה כשהיא מופעל – שימו לב שרצוי מאד להתקין מערכות גילוי אש באולם שלכם, שתהיה להן פעולה כפולה. הפעולה הראשונה תהיה כמובן להפעיל אזעקה חזקה מאד – כזו שתזהיר את כל האורחים והעובדים ותבהיר להם שהם צריכים להתפנות . הדבר השני שהמערכת צריכה לעשות, זה ליצור קשר אוטומטי עם כוחות החירום כולל משטרה, כיבוי והצלה ומגן דוד אדום. כך, הכוחות יגיעו במהירות ויעזרו לכם להשתלט על השריפה ותוצאותיה. כמובן שאם האזעקה פועלת, כולם גם יתפנו במהירות ואתם תוכלו למנוע אסון גדול.

אל תשכחו לתרגל את הנושא

נכון שאתם לא תתגלו כל לקוח שלכם בתרגולת של פינוי במקרה של שריפה – אבל חשוב מאד שאת העובדים שלכם תתרגלו היטב, במידה והמערכות לגילוי אש אכן יופעלו בשל חשד לשריפה. הדבר יאפשר לעובדים גם לעזור בפינוי האורחים – וכולנו תקווה כמובן, שזה לא יקרה לעולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s